مام میهن

دبیرستان که بودم یه بار مامانم کتابهای ادبیاتم رو ورق زد و گفت : "اون وقتها توی کتابهای دبیرستان دو تا درس "آرش کمانگیر" و " خانه پدری" هم بود اما الان حذفشون کردند"

گفتم "چرا"

گفت "برای اینکه مبادا حس وطندوستی در بچه ها تقویت بشه"

حذف این داستانه شاید کمی تاثیر داشته اما سیاستهای دیگه‌ای هم که در پیش گرفته شد میشه گفت تا حدودی موفق بوده و حس میهن دوستی تا حد زیادی کم شده. مثلا خود من که یه نسل قبل خونواده‌ام آخر وطنپرست بودند الان برای من چیزی به نام وطن کاملا بیتفاوته.

پ.ن 1 : یکبار یه ایمیل به دستم رسید که میگفت ایران مام میهنه. اما چه مادری؟ مادری چادر به سر، مذهبزده، فناتیک و نادان. من ترجیح میدم برم به دامان یه نامادری تمیز و باشعور و روشنفکر.

پ.ن 2 : یکی از بزرگترین آرزوهام اینه که کتابهایی که دوست دارم رو بدون فیلترشکن دانلود کنم. پرینت بگیرم و بدون ترس برم توی یه پارک. موهام رو بدم به دست باد. توی چمنها بشینم و بخونمشون. با وضعیتی که مام میهن داره تا 200 سال آینده ناممکنه.

پ.ن 3: اون چیزی که برای من آرزوئه برای خیلی از آدمهای دیگه یک مساله عادیه.

/ 9 نظر / 4 بازدید
آنا

[اوه]دعا کن اون 200 سال به 2 سال دیگه تبدیل بشه.

صبا

دقیقا .. منم مدتیه هیچ احساس وطن پرستی ندارم .. یعنی متاسفانه اینجا رو این شکلی دوست ندارم .. از این موضوع ناراحتم اما نمی تونم هم کاری بکنم ...

corona

مام میهن یه شوور صیغه ای تیغه ای هم داره که خرجی نمیده! بداخلاق و گنده دماغ هم هست. چاقوکش و سابقه دار هم هست. فامیلای مام میهن و که دیگه نگو!!! [نگران]

نوشین

کار خراب تر از این حرفاست سوسن جون!! شاید 200 سال دیگه وطن اون چیزی بشه که ما الآن میخوایم اما 200 سال دیگه میدونی کشورهای دیگه کجان؟ عزیزم این 200 سال عقب موندگی با ماست و البته از ماست که بر ماست!

چه آرزوهای کوچیکی........

عسل

وطن...خیلی وقته این واژه برام بیتفاوت و بی رنگه...وطن من خیلی وقته که مرده...دلم فقط و فقط برای هموطنام میسوزه و بس ...

گل ناز

من بدبخت هنوز دوسش دارم، یکی منو نجات بده!

پرندۀ سنگی

وسط این همه گرفتاری ، وطن پرستی به چه کاری میاد ؟