یک بام و دو هوا

سالها است که مردم کره شمالی دارند با بدبختی و فلاکت و تحت دیکتاتوری زندگی میکنند. مدت زیادیه که توی سوریه رژیم اسد داره کشتار میکنه. و البته زمان زیادی بود که طالبان توی افغانستان مردم رو بیچاره کرده بود و اگه برجهای آمریکا داغون نمیشدند هنوز همون آش و همون کاسه بود.

شبکه های معروف دنیا گاهی یک برنامه درباره کره شمالی نشون میدند که بگن ما میدونیم اونجا چه خبره. همین طور گاهی خبرهای پراکنده از طالبان و بشار اسد.

اما وقتی برجهای دوقلوی آمریکا فروریخت از طرف جامعه جهانی فورا برای سقوط طالبان اقدام شد. "ما برای سوزاندن ریشه تروریسم به افغانستان اومدیم. برای اینکه دنیا از وجود این افراد پاک بشه." اما این دنیا واقعا کیه؟ یعنی تا قبل از اینکه برجها نابود بشند افغانستان و عراق جز دنیا نبود؟

از نظر سیاستمدارن جهان، دنیا یعنی اروپای غربی و آمریکای شمالی. تامین امنیت یعنی تامین امنیت اونها. بقیه دنیا هم به درک. جون یک آدم بلژیکی، نروژی، آلمانی یا...   باارزشتر از یک آدم خاورمیانه‌ای یا رنگین پوسته.

وقتی کشت و کشتار داخلی رواندا شروع شد کشورهای غربی شروع به خارج کردن اتباعشون از رواندا کردند و هیچ کشوری کمک به ایجاد صلح در رواندا نکرد.

توی فیلم هتل رواندا یکی از سربازهای سازمان ملل که توی رواندا بود به مدیر سیا‌ه‌‌پوست هتل میگه: از نظر  کشورهای غربی شما ها ارزشی ندارید. شماها کاکاسیاه هستید!

درسته که داخل این کشورها نژاد پرستی ممنوعه. آزادی و امنیت برای همه انسانها هست چه مهاجر و چه از نژاد سفید. همه از هر جنس و نژاد و مذهبی اجازه پیشرفت دارند ولی همه تبلیغات تساوی حقوق بشر برای داخل خود این کشورها است و در خارج از مرزهاشون ارزشی نداره.

 

/ 6 نظر / 4 بازدید
موسيو

آزادي و امنيت هم توي آمريكا تا زماني واسه همه فراهم ميشه كه كسي منافع پولدار‌ها و راك‌فلر ها رو تهديد نكرده باشه

corona

حق با شماست. جالبه که تبليغاتشون که به خيال رسانه هاشون "مصرف داخلي" داره، دست آخر به رشد انسانهاي آزاد انديش و جهان انديش تووي همون جامعه ها هم منتهي نميشه [ابرو]

Lizzy

خب معلومه که همینطوره.دولت هر کشوری وظیفه داره به فکر مردم خودش باشه. وقتی برجهای دوقلو رو زدن در واقع به آمریکا اعلام جنگ کردن . مشخصه که قدرتمندترین کشور دنیا نمیشینه نگاشون کنه. یه درسی میده که بقیه تروریستها حساب کار دستشون بیاد. حالا اگه دوتا شعار هم بعدش می دن که می خوایم تروریست رو از بین ببریم اینا دیگه بقیه کارهای سیاسی که هر دولتی برای جلب افکار عمومی می کنه. مردم آمریکا از دولتشون می خواستن که حمله کنه. گفتن بن لادن و می کشیم تا همین پارسال که نکشته بودن هم بی خیال قضیه نشدن. ایران و کشورهای جهان سوم رو نگاه نکن دولتها به مردمشون بها نمیدن. کار درست و همون ها می کنند که اینقدر به فکر جون ملتشون هستن. همین اسرائییل می بینی واسه 1 نفر اسیرشون حاضر میشن 1000 نفر و آزاد کنن.

Lizzy

بعد یه چیز دیگه .داستان جنگهای داخلی تو کشورهای داغونی مثل رواندا و سومالی خیلی فجیعه. اگه بخوان حمله کنن. باید بریزن کل مردم و بکشن چون تو جنگ داخلی مردم به جون هم افتادن. میبینی ندارن بخورن. دارن از گشنگی میمیرن ولی هنوز همدیگرو می کشن . برای اینا کاری نمیشه کرد .حمله هم بکنن هر تعدادی از مردم زنده بمونن باز کشتار داخلی شروع میشه. مغز ندارن. به خاطر تغذیه بد. زندگی مثل حیوون . محیط زیست آلوده. به قیافه هاشون نگاه کنی معلومه.

Lizzy

به خاطر این اسلحه های مجهز دارن که می خوان همدیگرو بکشن. کسی تامینشون نمیکنه . این کشورها دولت مرکزی ندارن یا اگه دارن قدرتمند نیست شورشی ها منابع مالی خودشون رو دارن باندهای خلاف کار هستن و اسلحه می خرن. به صورت غیر قانونی هم این خرید و فروش ها انجام میشه.یه کمپانی اسلحه فروشی هم مشخصه که مشتری رو رد نمیکنه. اینا خودشون باید به فکر خودشون باشن . وقتی نیستند جنگ داخلی همیشه تو کشورشون میمونه. فکر می کنی اگه اسلحه به فرض محال به دست نمی آوردند همدیگه رو نمی کشتند. چرا باز هم همین بود با چاقو می کشتند با دندون همدیگرو پاره می کردن.

رایان

از قدیم گفتن هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمیگیره همش بازیه. همش به خاطر خودشونه.