ندارایی

زن و شوهری رو میشناسم که ثروتمند هستند. منظورم این نیست که خیلی خفن پولدارند اما به نسبت من که کارمند هستم خیلی وضعشون خوبه. که  خیلی هم عالیه. خدا به همه برکت بده.

اما موضوع از اینجا شروع میشه که این دو نفر غیر از ثروت چیز دیگه‌ای ندارند. و در میهمانیها موضوع رو به نوعی به پول ربط میدند.

مثلا چند تا از عباراتشون:

- فلانی خیلی دندونپزشک خوبیه رفتم پیشش دندونم رو پر کردم سه میلیون!

- قیمتها رفته بالا. از اول برج کلی خرج کردیم. شش میلیون هم رد کردیم.

- به دخترم گفتم برای هدیه فارغ التحصیلی دانشگاه ات 50 میلیون کنار گذاشتم. هر چی کمتر درس بخونی و دیرتر فارغ التحصیل بشی ارزشش بیشتر میافته. آخرش مجبوری باهاش پراید بخری. (نکته اینجاست که همه ما توی اون مهمونی پرایدسوار بودیم.)

 

تا اینجاش به من ربطی نداره. بذار دلشون خوش باشه.


اما موضوع از اینجا شروع میشه که وقتی کوچکترین نکته مثبتی در آدمهای دیگه میبینند سعی میکنند اون رو به دست بیارند و اگه نتونند کسب کنند اون نکته رو زیر سوال میبرند.

 

 

- آقای شوهر دیپلمه است و همسرش تا سوم دبیرستان درس خونده. دایی های خانمش پزشک هستند. آقای شوهر طی یک دعوا به مادرزنش گفت من برادرهات رو در حد سپور هم قبول ندارم. (حالا مگه سپور نیاز به قبول داشتن تو داره.)


- بدون اینکه کسی حرفی بزنه از مردم میپرسند مدرک تحصیلیت چیه. وقتی طرف بگه لیسانس یا فوق لیسانس. داد سخن میدن که ما یه همسایه داشتیم مهندس بود ولی بددهن بود. یه دوستی داشتم که دکتر بود ولی شعور نداشت. اون یکی آشغال از پنجره مینداخت پایین.

 

 

حتما فکر میکنید اینکه میخوان چیزهای مثبت رو مثل دیگران کسب کنند خیلی خوبه. اما موضوع اینه که این چیزهای مثبت شامل همه چیز میشه.

 

مثل:

- یکی کافیه  بگه از شهرام ناظری خوشم میاد. فردا تمام آلبومهای ناظری رو میخرند و گوش میدن حتی اگه لذت نبرند.

- یکی از فامیلها میره تبریز برای سفر. هفته بعد اینها میرن تبریز. نه به قصد سیاحت بلکه به قصد اینکه برگردند بگن رفتیم هتل ائل گلی و چه قدر مثل همه هتلهای ایران مزخرف بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

این زن و شوهر تحمل مخالف رو ندارند. و کلا درباره هر چیزی نظر میدهند حتی چیزایی که هیچ معلوماتی درباره‌اش ندارند.

مثلا:

- یک نفر میگه که من از بنان خوشم میاد. فورا بنان رو له میکنند و گوگوش رو بالا میبرند. (حالا چه ربطی داره من نمیدونم.)

-  یکی به جای شجریان میگه "استاد شجریان". جواب اینه که کی گفته شجریان استاده؟ گوگوش که نه سال در آلمان درس موسیقی خونده استاده!!!!! (من در جریان تحصیلات موسیقایی گوگوش نیستما، ببخشید)

- حرف شغل میشه یکی میگه من تو کار تصفیه فاضلاب هستم. شروع میکنند به صحبت تخصصی غلط و غولوط درباره تصفیه فاضلاب.

 

 

من اوایل از رفتارشون تعجب میکردم. اما الان بیشتر دلم میسوزه. فکر میکنم ناشی از عدم عزت نفس، حس حقارت و نداشن شخصیته.

/ 4 نظر / 2 بازدید
صبا

بخشید ها ولی تو ایران کلا این معضل وجود داره .. یعنی به کار بقیه کار داشتن ... کلا همه ما به کار بقیه کار داریم ... که البته لزوما بد نیست .. اما بعد در مورد کارشون نظر میدیدم ... در مرحله نظر دادن معمولا دنبال این هستیم که یعنی ما خیلی بلدیم و می فهمیم و .. که از این جا گند زدن شروع میشه این خانم و آقا سندرم حاد بدبختی دارن ... اون ها اگه واقعا یه کمی حالشون خوب بود به این فلاکت نمی افتادن ....

صبا

در ضمن خیلی خوشحال شدم رمز داشتم [نیشخند]

ساناز

اووووم[ناراحت] اتفاقا یه چن تا خانواده از اقوام من هم دقیقا همین ویژگی رو دارن. البته با این تفاوت که اونها به لحاظ اقتصادی جز خونواده های متوسط هستن . اما مدام خودشونو در تراز و رقابت با خانواده های بالاتر از خودشون قرار میدن.احساس میکنن همه جا باید اظهار نظر کنن چه از چیزی سر در بیارن و چه سر در نیارن.کلا مجالس و مهمونی هایی که نتونن جو رو در دست بگیرن نمیرن و مدام از افراد ایراد میگیرن و ... در کل من تا جایی که تونستم رابطمو باهاشون محدود کردم اینطوری راحتترم چون هر بار حتی وقتی به کاراشون فکر میکنم عصبی میشم

نوشین

خوب این طبیعیه کسی که جز پول هیچ چیز دیگه ای نداره(نه تحصیلات نه شعور ونه ریشه) اگه جز این رفتار دیگه ای داشته باشه عجیبه! منم از این آدما دارم در اطرافم.کلا" رو نروند بد جور