خانم همیز

معلمی توی دبیرستان داشتم به نام خانم همیز که هفته ای 2 ساعت به ما درس اخلاق میداد. این درس جز سیلابس آموزش پرورش نیست و فقط مدرسه ما داشت. نوعی وعظ و خطابه هفتگی.

اینجا اسم این خانم رو کامل نوشتم بلکه شاید یک روز گذرش به این وبلاگ برسه و شاید کمی در افکارش و شاید دست کم در ترویج افکارش تجدید نظر کنه.

خاطره های زیادی از درسها و داستانهای خانم همیز دارم. چند تاش رو مینویسم.

درس اول- پسری بود به اسم قاسم که خیلی خانم باز بود. در آن واحد با چهل پنجاه نفر رفیق بود. یه شب خواب میبینه که مرده. رفته اون دنیا و خدا یک دیگ گذاشته و داره اون زنها رو آب پز میکنه. یکی از اون زنها هم فریاد میکشید قاسم منو نجات بده. که ندا میاد قاسم هم باید بیافته توی این دیگ! که قاسم از خواب میپره و متحول میشه و دیگه تا آخر عمرش اصلا از کنار هیچ زنی رد نمیشه! - - اگه داستان فرضا واقعی باشه و زاییده تخیل یک ذهن بیمار نباشه باید بگم که این آقای قاسم بیشتر از نیاز به مذهب نیاز به یک دکتر روانشناس داشته. کسی که اول با 50 زن رفیق بوده بعدش هم با هیچ زنی نبوده به نظر من کلا دیوونه است و همه جوره عقده جنسی داره.

درس دوم- یک دختری بود که عاشق پسر همسایه شون میشه ولی پسره نمیدونسته. بعدا پسره میره زن میگیره. دختره هم میره برای خودش شوهر میکنه. ولی هر جمعه که میومده به خونه مامانش سر بزنه یه نگاه به در خونه پسر همسایه میکرده. یعنی چشمش هنوز دنبالش بوده. تا اینکه خانمه پیر میشه و میمیره و میاد به خواب خواهرش. خواهرش میگه اون دنیا خوبه؟ خوش میگذره؟ میگه آره همه چی عالیه. فقط جمعه ها یه پرنده هست میاد چشمهای منو از کاسه در میاره. وای نمیدونی چه قدر دردناک و عذاب آوره. - -  میخوام بگم زنی که تمام عمرش دست از پا خطا نکرده فقط به خاطر نگاه اونم به در خونه چنین عذابی میکشه نشاندهنده سادیست بودن خدای شماست و کلا این کلمه های رحمان و رحیم و غفور و... رو بذار در کوزه.

درس سوم- شیطان وقتی میره توی بدن آدم توی روده ها پنهان میشه. وقتی میری دستشویی و پی پی میکنی. شیطان هم میپره بیرون.  - - نتیجه میگیریم آدمها یبوستی همشون دارن شیطان رو حمل میکنند و کسانی که آسانروی میگیرند وجودشون از شیطان پاک شده. آخه زن حسابی من تا یادمه میگن برای گناههایی مثل دروغ و غیبت و.. شیطان آدمو گول میزنه. این چه ربطی به روده و دستشویی داره.

درس چهارم- تعداد زنها توی بهشت کمتر از مردهاست. چون زنها گناه بیشتر میکنند. باعث گناه هم میشند. یه وقتایی هم نمازهاشون رو کم میخونند.    - - این یک قلم رو دیگه من نمیدونم چی بگم. هر وقت مردم و رفتم اون دنیا آمار میگیرم کی بیشتره. این خشکه مقدسها به جنسیت روح هم کار دارند.

درس پنجم- هر مقدار از موی زن رو که نامحرم ببینه اون دنیا از اون مو آویزون میشه.- - من از کل موهام آویزون میشم پس کمتر دردم میاد.

من 14 سال پیش از دبیرستان فارغ التحصیل شدم ولی طبق گزارشهای واصله هنوز هم این خانم بر این عقاید استواره. واقعا نمیدونم طی این 14 سال چی کار کرده؟ چرا هیچ پیشرفتی نداشته؟

دلم نمیخواد اسم این خانم رو معلم بذارم. چون چیزی ازش یاد نگرفتم. به نظرم محدوده فکرش در حد زنهای بیسواد دوره قاجار بود که زندگیشون بین خانه و حمام سر کوچه و گاهی بازار رفتن تقسیم میشد. در نادانی زندگی میکردند و در نادانی هم میمردند. ولی تقصیری نداشتند. چون نه سواد داشتند نه امکان آموزش. نه کتاب. اینکه آدم توی دوره ای زندگی کنه که به همه جور کتابی دسترسی داشته باشه و اینترنت هم در اختیارش باشه و باز هم به این شکل فکر کنه  خیلی خیلی عجیبه.

/ 7 نظر / 69 بازدید
بهاره

والا من که خیر سرم به خیلی چیزا معتقدم همچین چرندیاتی تا حالا نشنیدم... با ترسوندن فوقش تا پنج شیش سالگی بشه کاری پیش یرد بعد از اون ول معطله...خدا کنه اینجور آدمام لااقل یه روزی بفهمن با این مدل حرف زدن هیچی کسی هدایت نمیشه.

شادی

درس دوم و پنجم رو به ما هم گفته بود

Melika

وای سوسن جون 1 ربع داشتم می خندیدم!!!تکلیفه کسی که اسهال داره چی می شه؟کلا بهشتیه دیگه؟ همیز واسه خودش حرف می زد و فقط تقوی اینا حرفاشو گوش می دادند!!! ما یه بازی داریم به اسمه: کی,کی,کجا؟ فقط دوست داشتیم همیز بیاد که ما باهم این بازی رو بکنیم و بخندیم... کسایی که این حرفارو می زنند 1 مشت عقده ای بدبخت بیشتر نیستند که هیچی از زندگیشون ندیدند! همین بچه های مدرسه ما, اصلا نباید گول ظاهرشون رو خورد.هر چی مومن ترند از اون طرف بیشتر اهل هر چیزی هستند.مثلا دوست دارند هم زمان چند تا پسر رو خر کنند و بهشون sms بدند و بگند ما دوست پسر داریم و...امثال این ها.کارایی که ما ها که از نظر اونا بی دین و ایمون بودیم نمی کردیم

رایان

[خنده] [خنده] میدونی. ببخشیدا. من فکر میکنم مشکل از خودت بوده!! مسئولین این کلاسو براتون گذاشته بودن برا تفریح و انبساط خاطر. اونوخ شما 14 ساله تو خاطرت نیگر داشتی و ازش دلخوری؟ [خنده] میدونی. سواد فقط خوندن نوشتن نیست. سواد به درک از چیزی که میخونی هم شدیدا مربوطه. این خانوم نه تنها سواد نداره بلکه از زندگی هم هیچی نفهمیده.

corona

[خنده]. من از این خانوم "همیز" ها چند تایی توو فامیلم دارم. جداَ حال همه شون بده! خدا انشااله شفا بدهد بهشون. در مورد تاسف هم باهات کاملاً موافقم. حالا اين خانوم دست کم بيست سالي از من و شما مسن تره. من بيشتر از اون جوونايي که توو عصر ارتباطات و رسانه و کتاب به دنيا اومدن و بازم اينجوري فکر ميکنن تعجب ميکنم و به حالشون تاسف ميخورم. گو اينکه تعدادشون متاسفانه از اونچه که ما فکر ميکنم به مراتب بيشتره ... (ضمناً به فکر ريختنشون توو دريا هم نباش که ممکن و ميسر نيست! پس ناچاريم به همزيستي، اونم از نوع نه چندان مسالمت آميز اش)

hell lord

[تعجب] والا ما هم نشنیده بودیم ازین چیزها ، میدونی ، کلا سیستم آموزشی ما ، مثل تنبیه هاست، با کتک و ترس.... با همین چیزها هم میخوایم آموزش بدیم، آخه یعنی چی این حرفها!! [تعجب] مغز رو هم که کلا تعطیل میکنن.

elaheh

وای سوسن جون فوق العاده بود...آخر سال اومد واسه ما حرف زد تو حرفاش می گفت عشق قبل ازدواج حرامه....قبلا هم اومده بود می گفت دیدن مسابقه های کشتی و از این امثال برای خانم ها حرامه چون لباس مردا پوشیده نیس...[خنده] حالا جالبیش اینه که تو تلویزیون برنامه هایی مثل به خانه بر می گردیم و ... همیشه از همیز به عنوان مشاور دعوت می کنند (مشاور خانواده) ولی خداییش همچین افرادی قوه تخیل خوبی دارن