آمریکا

دیروز تو یه وبلاگ خوندم که یه خونواده آبادانی اسم دخترشون رو گذاشتند (آمریکا) البته نمیدونم چه زمانی؟

نویسنده وبلاگ که خودش اینو با تمسخر نوشته بود. نظرات پایینشم دست کمی از اون نداشت یه سری طرفداری کرده بودند یه سری مخالفت. بعد هم دعوا شده بود و آخرش به جنگ نژادی (!) یعنی جنگ تهرانی و آبادانی و ترک و فارس ختم شده بود.

به نظر من موضوع اینه که  بیشتر ما آدمها  حاضر نیستیم نظر همدیگه رو تحمل کنیم و به عقیده هم احترام بذاریم. من خودم دوست ندارم اسم دخترم (آمریکا) باشه اما حق هم ندارم که بقیه رو مسخره کنم. مخالفا میگفتن بچه بیچاره عقده ای میشه. توی روحیه اش اثر میذاره و از این حرفا. من خودم خیلیا رو دیدم که اسم های عادی دارند و  ازش ناراضی هستند پس همشون باید عقده ای بشند؟

یکی از هنر پیشه های هالیوود که الان اسمش یادم نیست اسم پسرشو گذاشته (جت). چون  خودش به هواپیما و  خلبانی علاقه داره. از اون جهت که توی آمریکا همه چی راحته  اون بچه هم اگه اسمشو دوست نداره وقتی بزرگ شه خیلی راحت میتونه اسمشو عوض کنه. همون طور که یه نفرو میشناسم به اسم (مجید) که رفته آمریکا اسمشو گذاشته (مایکل).

و به این دلیل که توی مملکت ما دموکراسی در هیچ کاری وجود نداره، پدر مادرا همش باید به این فکر باشند که یه اسمشی روی بچشون بذارن که کسی مسخره نکنه. بچه هم اگه از اسمش خوشش نیاد باید یه زمان طولانی از پله های ثبت احوال بالا و پایین بره و پول به این و اون بده تا اسمش عوض بشه تازه اسمش هم باید مورد قبول ثبت احوال باشه.

/ 7 نظر / 4 بازدید
اوا

هر کسی حق انتخاب داره, اما یکی از وظایف والدین انتخاب نام نیکو برای فرزندانشان است.

کاوه

دموکراسی........... مسیری طولانی ........ به ما قد نمیده فکر کنم ولی سعی خودمونو میکینم ااره ثبت احوال...... در مورد تغغیرر نام سخت گیری میکنن. اسمی که ما خودمون عاملش نبودیم . و بخواهیم عوض کنیم. میگن نمیشه.... دلیل؟؟؟؟ من که برای خودم نام مستعار انتخاب کردم. اینکارو که میتونم شناسنامه هم برای سایر امور... موفق باشی...

کاوه

فکر کنم این نظر پرید........... نام مستعار میشه واسه خود انتخاب کرد. دموکراسی هم سعی میکنیم ........... تمسخر دیگران بدترین و قبیح ترین کار ممکنه در اجتماع... تابعد.

بهاره

فکر میکنم امکان همچین کاری نباشه. چون وقتی بری ثبت احوال یه کتاب میدن دستت که اسمه باید حتما اون تو باشه. مثلا چند سال پیش تر یکی و می شناسم می خواست اسم پسرشو بذاره صدرا نذاشتن گفتن این اسم نیست. ولی خوب مثل اینکه الان اضافه شده به اسامی. حالا اسم اونم آمریکا بعید می دونم به همچین اسمی اجازه ثبت بدن.

Hell Lord

خب تو هر جامعه ای یک چیز پذیرفته است...این شخص مطمعنن وقتی وارد جامعه شد دچار سرخوردگی میشه. ما حرف از دموکراسی زیاد میزنیم اما نمیشه دید جامعه را گذاشت کنار و اسم بچه رو خارج از عرف جامعه انتخاب کرد و نشست و گفت جامعه باید درست شود...؟ دموکراسی... مسخره نکردن...احترام گذاشتن به عقاید درست...چیزهایی است که هنوز به دست نیامده. من که مخالف همچین نامگذاری ای هستم...بیشتر دلم واسه اون دختر میسوزه اما اجازه ی تمسخر به خودم نمیدم...چون درک میکنم...امیدوارم این حرفم ریا نباشه... راستی آمریکا اسم مرد بود ها! [نیشخند]

Hell Lord

خب فرانسه که برای خطاب گچ دیوار هم باید جنسیتش رو پیدا کرد[زبان] بله آمریکا مرد بوده. http://www.earlyamerica.com/earlyamerica/bookmarks/americas_name/