انجمن قلاب بافی

این جمله رو زیاد شنیدم که "توی ایران که تفریح وجود نداره فقط باید بریم رستوران"

واقعا تفریح وجود نداره؟ یا ما نمیدونیم تفریح چیه؟

پارسال دنبال یاد گرفتن قلاب بافی بودم. یه سایت پیدا کردم که مربوط به انجمن قلاب بافی در یکی از شهرهای آمریکا بود. الان اسم شهرش هم یادم نیست. چند تا خانم جوان و پیر با هم یه انجمن قلاب بافی تاسیس کرده بودند! کلوب داشتند. دور هم جمع میشدند قلاب بافی میکردند و به هم یاد میدادند. اطلاعات خوبی هم توی سایتشون بود. چند تا فایل ازش دانلود کردم و توی سایت هم ثبت نام کردم. هنوز هم ایمیلهاش برام میاد.

این یه تفریح کاملا مجانیه. ولی وقتی میگم من برای تفریح قلاب بافی میکنم همه بهم میخندند. قلاب بافی! مثل خونه دارا! حوصله داریا! من که عمرا بشینم قلاب بافی کنم!

خوب البته یه دلیل دیگه هم داره. همیشه توی کشور ما توی سر زنها زدند. به طوریکه همه کارهای زنانه احمقانه جلوه کرده. الان هر زنی که بخواد کلاس بزاره جوری رفتار میکنه که یعنی من از دنیای زنها دورم. ولی به نظر من آدم میتونه درس بخونه و کار بیرون رو داشته باشه در عین حال دنیای زیبای زنانه رو هم حفظ کنه. البته نظر منه.

حالا برمیگردیم سر بحث تفریح.

یادمه یه سفر که رفته بودم دوبی اونجا تفریح خیلی از ایرانیا این بود که برند به یه کاباره ایرانی تا ٢ بعد از نصف شب مشروب بخورند و رقص زنده نگاه کنند.

من مخالف کاباره و رقص و مشروب نیستم. هرکسی به خودش مربوطه که چه جوری تفریح کنه. ولی منظورم اینه که تفریح رو میشه ساخت و به وجود آورد. نیازی به هزینه هم نیست.

 

/ 5 نظر / 5 بازدید
سبحان

به قول شاعر هرجا دله خوشی هست. هست بهشت

رایان

مسلمن فرمایش شما درسته ولی به یه چیزی هم توجه کنید. دل خوش سیری چند؟ وقتی همه افسرده هستن و افکار پریشونه، چطور میشه تفریح کرد؟ بقیه حرفاتون مخصوصا رفتارهای انتزاعی خانوما برا فرار از خانه داری رو بدجوری قبول دارم. وختی خانومم میگه من زن خانه دار نیستم، میگم ولی من از اینکه به خاطر خانواده م مزخرفترین کارهای خونه رو هم بکنم ابایی ندارم. ولی خب تقصیره اونا هم نیست به نوعی. فرهنگ خرابه.

100% موافقم برای خود من هی تفریحی بالاتر از ساخت یه چیز جدید نیست از قلاب بافی بگیر تا گل بازی و هزار تا کار دیگه که میشه توش ابداعات جدید داشت تعریف ها رو باید از نو نوشت باید باید باید [تایید]

آنا

نه عزیزم تفریح واقعا تو ایران وجود نداره مشکل از شمانیست. بعضی از آخر هفته ها من مثلا میخوام برنامه ریزی کنم که بهم خوش بگذره و هفته بعد رو سر حال و با انرژی شروع کنم. باور کنم میشینم ساعتها فکر می کنمو به نتیجه ای نمیرسم. آخه چی کار میشه کرد؟ چقدر رستوران و سینما با فیلمای مزخرف و قدم زدن تو هوای آلوده با کلی صدای بوق ؟ چقدر تکرار؟ تازه باز تو میتونی با همسرت بری بیرون یا با فامیل رفت و آمد کنی. اما من خوشبختانه اولی رو ندارم و متاسفانه دومی رو هم ندارم. تمام تفریحم برنامه های ماهوارست که اونم همش تن آدم میلرزه نکنه بیان جمع کنن. گاهی فکر می کنم اگر این ماهواره هم نبود من واقعاَ دیوونه میشدم. خیلی وقتها شده برای کسانی که فیلمها رو دوبله می کنن یا برنامه های جالبی میسازن (ماهواره) دعا کردم. اینترنت هم که همششششششششش فیلتر. پس هفته جدید رو با خمیازه شروع می کنم[خمیازه][گل]