زندگی از پیش تعریف شده

توی دوران دبیرستان دوستی داشتم که قوانین زندگیش خیلی آسون بود. اونقدر ساده که نیاز زیادی به فکر کردن نداشت.

پدرش یه تاجر بسیار ثروتمند بود و خونه ای تقریبا شبیه قصر با یک باغ بزرگ توی یکی از خیابونهای فرعی پاسداران داشتند. ثروتمند بودن خیلی از مشکلات و درنتیجه نیاز به بعضی فکرها رو از آدم میگیره.

خونواده ی بسیار مذهبی داشت. مقید به حجاب چادر و نماز و روزه وغیره. خود مذهبی بودن هم جواب خیلی از سوالهای آدم رو میده.

خونواده شون بسیار بسیار مردسالار بودند. باز هم این مساله بار زیادی رو از دوش خانمهای خونواده شون بر میداشت. چون مسوولیت زیادی نداشتند. زنها کافی بود توی خونه داری و به خصوص آشپزی دست و پنجه داشته باشند و حداقل یک پسر در زندگیشون بزان. تصمیم گیری خاصی بر عهده شون نبود. خوب البته توقعات دیگه ای هم ازشون داشتند مثلا در هر تاریخ و زمانی که یکی از خانمها رو میدی همیشه مرتب و آراسته و با اپبلاسیون کامل بود!

دخترهای خانواده از جمله دوست من حداکثر تا سن نوزده یا بیست سالگی با یک تاجر ثروتمند مشابه پدرشون ازدواج میکردند و اگه مثل خواهر دوستم خیلی هم رام نبودند لیسانسشون رو میگرفتند و بعد ازدواج میکردند.

 

همه چیز توی زندگیشون تعریف شده و مرتب بود به طوریکه حتی من که  ذهنم شرور و سرکشه گاهی به این زندگی آسون و بدون پرسش و بدون درگیری ذهن غبطه میخوردم.

/ 7 نظر / 4 بازدید
فون عروس و داماد

افزایش پیج رنک گوگل | افزایش رنک الکسا | بازدید فوق العاده بالا | فقط در عرض چند ثانیه، به افزایش بازدید خود کمک می کنید. افزایش درصد سئوی وبلاگ شما با تبادل لینک با ما امکان پذیر است | (رنک سایت ما 2 می باشد، و تبادل لینک با ما ۱۰۰% به افزایش رنک شما کمک میکند)

رایان

همون ثروتش کافیه برا غبطه خوردن!! بقیه ش فرعیاته. [نیشخند]

corona

من هر دو مدلش رو تجربه کردم. درسته که از بيرون اينجوري به نظر مياد که طرف قواعد ساده و آسوني براي زندگيش داره، اما هميشه يک ترس و تحديد خيلي بزرگ سايه اش روي زندگي اون خانوما هست: اينکه سوار قايقي هستند که هيچ اختياري توو روندنش ندارن و يک اشتباه قايقران ميتونه همه و از جمله اونها رو به قعر اقيانوس بفرسته. همين ترس هاي واقعي باعث شد که عطاي اون مدل رو به لقاش ببخشم و از زندگي پر تنش و داشتن مسئوليت که انتخاب کردم کاملن لذت ميبرم. سخته ولي دست کم اگر ببازم، خودم باختم و اگر ببرم، خودم بُردم[گل]

رها

البته که علم بهتر است ولی ثروت بهتر تر است.

آنا

"زندگی از پیش تعیین شده": چه عبارت غمگینی.....

Lizzy

خواهر من عروس یه همچین خانواده ای شده واسه همین می دونم این خانواده ها چه جهنمی برای زنهاست . از بیرون ممکنه گاهی قشنگ باشه ولی توش که میری گند مضائفه.

گل ناز

من همیشه حسرت زنهایی رو خوردم که در نهایت امنیت و رفاه بوده ن و نخواسته ن بخاطر یه تصمیم 28ساعت فسفر بسوزونن! اما خودم توی همچین محیطی خفه میشم!