آمریکا ننگ به نیرنگ تو

مرگ بر امریکا

هر چی بدبختی داریم از آمریکاست

آمریکای جهانخوار

اینا شعارها و حرفهاییه که از بچگی شنیدم. توی مدرسه. از صدا و سیما.

اما موضوع اینه که من عاشق فیلمهای آمریکایی هستم. فرقی نمیکنه چه فیلمی باشه. درجه یک یا درجه 5. اسکار گرفته باشه یا تمشک طلایی. حتی از دیدن فیلمهای ضد آمریکایی محصول آمریکا توی تلویزیون خودمون هم لذت میبرم. خیلی از فیلمهاشون به قول دکتر عالمی فیلم گیشه است یا به قول یکی از دوستهام فیلمهای چرند happy end.

وقتی از دید هنری نگاه کنم آره کلی ایراد اساسی میشه گرفت اما من عاشق فیلمهای آمریکایی هستم چون دنبال چیز دیگه‌ای توی این فیلمها هستم.

از دیدن اعتماد به نفس دختر و پسر های 15-16 ساله لذت میبرم. همونهایی که ما میگیم بچه‌است نمیفهمه. از دیدن زن و شوهرهای مستقل که با هم زندگی میکنند و وابستگیشون به هم مربوط به مسایلی غیر از پول و بچه و ترس از طلاقه خوشم میاد. از صراحتشون و از آزادیشون لذت میبرم و از اینکه میبینم همیشه بهترین فیلمهای ضد آمریکایی محصول خود آمریکا است. از اینکه میبینم هر نوع آزادی دارند. هر اسمی روی بچه‌شون میزارند. هر شغلی رو انتخاب میکنند. هر جور آگهی که بخوان توی روزنامه میدن و کسی چیزی نمیگه.

از جامعه‌شون و از اقتصادشون شاید هزار جور ایراد بشه گرفت اما من و البته خیلی‌های دیگه جنبه های مثبتش رو قویتر از جنبه های منفیش میبینیم.

/ 10 نظر / 4 بازدید
سندباد

بله و من از منظره هایی که توی حومه های شهرشون می بینم ... از خونه های ویلایی با حیاط و فضای سبز .. از خیابونای پر دار و درخت ... لذت می برم ! و البته من مدتیه سریال هاشونو بیشتر از فیلماشون دوست میدارم . داستانشون قوی تره !

زهرا

آآآه تو یک وطن فروش خائنی [نیشخند][شوخی]

hell lord

من هم همینطور....من ماشیناشون رو هم دوست دارم، مدل خانه سازی هاشون، فقط حسرت میخورم... در کل ما ایرانی ها منفی بار میایم، از همون بچگی بیشتر تنفر رو از این و اون بهمون یاد میدن، قبل از اینکه دوست رو بشناسیم، بهمون دشمن هارو میشناسونن، دوست دارم گفتن ها جرمه ولی متنفرم همیشه یک جور کلاس داره.... خود من همینطورم متاسفانه

corona

دقیقن به نکته خوبی اشاره کردی. چون تووی اون جامعه نبودم هیچوقت، نمیتونم بگم که اینها هم جزو تبلیغاته یا واقعیت داره. ممکنه همه اون ملت واقعن اینجوری نباشن. اما من هم از این خصوصیت هایی که گفتی خوشم میاد. فارغ از اینکه مال کدوم ملت باشه.

آنا

مطمئناَ اگر امریکا بد بودو جهانخوار الان به این درجه نمیرسید. حتما موارد منفی هم داره اما مثبت هاش برتری دارن. منم از صراحتشون خوشم میاد[عینک]

نوشین

سوسن جون خواهر من آمريكا زندگي ميكنه.وقتي از فرهنگ و امنيت و خوبيهاي اونجا ميگه واقعا" حسرت ميخورم.درسته اونجا خيلي همه چيز گرونه ولي چيزاي ديگه اي داره كه ارزشمندش ميكنه.تو اين جامعه لعنتي ما فقط بهمون ياد ميدن كه آمريكا شيطان بزرگه و فتنه گره و مرگ بر آمريكا!!!!ببخشيد اين حرفو ميزنم به نظر من كونشون ميسوزه از اين همه فرهنگ و پيشرفت[قهر]اگه مي تونيد شما هم مثل اونا بشيد نه اينكه فقط شعار مرگ بدين و ....!

Lizzy

همونطور که قبلا گفتم : آمریکا ای مرز پر گهر ای خاکت سرچشمه ی هنر ... به به

ارام

اکثر ادما ارزو دارن که از این مرز دربیان برن هرجایی غیر از اینجا .اون ور هم مردم دوست دارن که تو امریکا زندگی کنن. امریکا داخل خودش دموکراسی رو برقرار کرده وبیرون از اون کاملا مستبدانه برخوردمیکنه .اینه که شده قدرت شماره یک

رضا

دمت گرم