فواید دنیای مجازی

اگه دوستی داشته باشی که بزاره و بره به یه راه دور یا خودت بری به یه شهر یا کشور دیگه اون وقته که میتونی با دنیای مجازی خیلی راحت از حال و احوال خانواده و دوستات با خبر بشی. نیازی به نوشتن روی کاغذ و تمبر و پست نیست.

اما یه مزیت دیگه دنیای مجازی اینه که اگه با کسی توی این دنیا دوست بشی و هیچ وقت نبینیش. حتی اگه هر روز ایمیلهای یا نظراتش در وبلاگت باشی با یه اشاره میتونی لینکشو کلا از لینک دوستات حذف کنی و عین خیالت نباشه.

شاعر میگه ای برادر تو همه اندیشه ای مابقی خود استخوان و ریشه ای

توی این دنیا از آدمها فقط اندیشه ها شونو میبینی. اما دیدن همون استخوان و ریشه تاثیر زیادی توی دوام دوستی داره. منظورم زشتی یا زیبایی نیست. منظورم اینه که اگه یکی رو هر روز ببینی و باهاش حرف بزنی دوام دوستیت خیلی قویتر از وقتیه که نمیبینیش.

به قول معروف از دل برود هر آنکه از دیده برفت

حالا فرض کن اصلا از اول در دیده وجود نداشته. یعنی از اول دوستی توی همین دنیای مجازی بوده. اون که دیگه کاملا کشکه.

/ 2 نظر / 74 بازدید
رایان

خب راستش من موافق نیستم. در واقع شاید بستگی به آدمش داشته باشه ولی من همین حضور مجازی هم برام قوی هست. کسی که حتی ندیدمش ولی به شکل روتین منتظرم مثلا حتی هفته ای یه بار آپ کنه و از خودش یا اندیشه ش بنویسه. در واقع اینجا در دیده هست حتی اگر مجازی باشه. کاری ندارم که حتی آدمای واقعی هم از دل بروند وقتی از دیده روند. مجازی ها هم از دل میرن به مرور که از دیده روند ولی نه کشک نیستن. مخصوصا اگر همون قسمت اندیشه شون برات مهم باشه. [لبخند]

عاطفه

این ها که فواید نبود که یعنی مایی که می یایم اینجا نظر می ذاریم کشکیم. آره؟ [سوال] [گل]