ساکن طبقه وسط

هفته پیش رفتم فیلم "ساکن طبقه وسط" رو دیدم. خیلی خیلی خوشم اومد.

به خصوص که خودم هم ساکن طبقه وسطم و البته متمایل به طبقه بالا.

 

داستان یه نویسنده است که بین زمین و آسمون گیر کرده. نمیدونه زمینی باشه یا آسمونی. برای حل مشکلش پیش دوستاش و روانشناس میره و در نهایت خودشه که تصمیم میگیره.

خیلی جالب بود خیلی. چون دقیقا منم همین مسیرها رو رفتم.

روانشناس میخواد همه رو قالب بزنه. همه معمولی باشید. همه مثل هم زندگی کنید. متفاوت نباشید. آدم معمولی ازدواج میکنه و بچه دار میشه. عشق وابسته به چند تا هورمونه. روانشناس درکی از جمله "به صحرا رفتم عشق باریده بود" نداره.

دوستی که خودش رو غرق در فضا و کائنات کرده و این کمتر از ذره بودن در کائنات بهش حس آرامش رو القا میکنه. (غافل از اینکه به قول حافظ کمتر از ذره نئی پست مشو مهر بورز)

دوست دیگه که فقط دنبال خوشی و خنده و خوشگذرونیه و اصلا به صورت مساله فکر نمیکنه. اما این کار صورت مساله رو پاک نمیکنه.

دوستی که در کار غرق شده و به کار و همسر و... فکر میکنه. البته منظورم اینه که فقط به این چیزا فکر میکنه.

و ساختارشکنی آخر فیلم که همیشه عرفا و آسمانیها در قالب پیرمرد و اصولا مرد جلوه میکنند و زمینیها در قالب زن. اما توی این فیلم برعکس میشه.

یعنی عالی بود.

من که خیلی خوشم اومد. امیدوارم شما هم ببینید و لذت ببرید.

 

/ 5 نظر / 25 بازدید
www.cc-ir.com

با سلام به شما دوست عزيز: امکان ارسال ايميل تبليغاتي با تخفيف ويژه براي شما وبلاگ نويس محترم فراهم شده است از سايت ما ديدن کنيد. www.cc-ir.com -------------------------------------------- امکان فرستادن تبليغ شما به کاربران وايبر و واتس آپ و لاين هم ميسر مي باشد ---------------------------------------------- فروش هاست و دامين براي تبديل وبلاگ شما به سايت و همچنين فروش وي پي اس نيز فراهم است از سايت ماديدن کنيد http://www.cc-ir.com

صبا

چه جالب ... کسل کننده نبود ... من اینقد شهاب حسینی رو با گیریم های مختلف دیدم ... احساس کردم فیلم خوبی نباشه ...

قالیچه پرنده

اتفاقا خیلی وسوسه شدم ببینمش با این تعریفا حتما سر فرصت میرم سراغش ممنون از معرفیش فیلم ایرانی خوب بین این جدیدا چیز دیگه ای هم دیدین؟ متاسفانه اغلب فیلمای خوب ایرانی غمگشنن یا خیلی سنگینن. گرچه خارجیا هم به همین شکل ولی باز تنوع توشون بیشتره

آنا

راستش من از فیلم خوشم نیومد