زبان مادری

خیلی وقت پیش کتاب غرور و تعصب جین آستن رو خوندم. الان دارم کتاب اصلیش رو به زبان انگلیسی میخونم. اولش احساس کردم اصلا به دلم نمیشینه در حالیکه چند سال پیش از ترجمه فارسیش نسبتا خوشم اومد. گفتم شاید طی این چند سال سلیقه ام عوض شده.

چند وقته شروع کردم شعر انگلیسی میخونم. خیلی از شعرها سرشار از احساسه ولی من لذت نمیبرم.

یاد یکی از دوستان که در حال تحصیل در آمریکا است افتادم که نوشته بود با همکلاسیهام گاهی بحثها و صحبتهای غیر علمی میکنیم. با وجودیکه زبان انگلیسیم خوبه ولی این صحبتها به دلم نمیشینه برای اینکه:

انگلیسی زبان احساس من نیست.

/ 6 نظر / 4 بازدید
وب نواز

با سلام انجمن وبلاگ نویسان ایران آغاز به کار کرد (www.webnavaz.com). وبلاگ نویس عزیز برای اینکه افراد بیشتری با نوشته های شما آشنا شوند می توانید مطالب خود را در سایت وب نواز هم منتشر نمایید. برای گرفتن نام کاربری و رمز عبور به قسمت ثبت نام وبلاگ نویسان در منوی بالای سایت مراجعه بفرمایید.

بهاره

روانشناسی کودکم میگه قبل از 9 سالگی نباید بچه رو مجبور کرد زبان دیگه ای یاد بگیره چون زبان تفکرش به هم میریزه...من هنوز با قالبت مشکل دارم

کاوه

معمول این است که اصل ارجح است بر فرع. در درازای زمان اصل را تکه تکه می کنند و شاید نتوان این پازل شکسته را بدرستی درک کرد.

کاوه

معمول این است که اصل ارجح است بر فرع. در درازای زمان اصل را تکه تکه می کنند و شاید نتوان این پازل شکسته را بدرستی درک کرد.

Melika

سلام.می دونید من عاشق زبان انگلیسی هستم.فقط آهنگ های انگلیسی رو دوست دارم و برعکس خیلی از هم سن هام عاشق یاد گرفتنشم...ولی به نظر منم خیلی از احساسات رو نمی شه تو زبان انگلیسی پیدا کرد.نمی دونم چرا؟تو یه کتاب بود که می گفت:نوع رفتار درونی شرقی ها همه جوره باز هم با غربی ها فرق داره.مثل:وابستگی به خانواده.رودرواسی ها خون گرمی یا ... شاید درستش همینه!