همنوایی شبانه ارکستر چوبها

امروز کتاب همنوایی شبانه ارکستر چوبها نوشته رضا قاسمی رو تموم کردم. گفتم حالا که دور همیم یه چند جمله‌اش رو اینجا بنویسم.

"تاریخچه اختراع زن مدرن ایرانی بی‌شباهت به تاریخچه اختراع اتوموبیل نیست. با این تفاوت که اتوموبیل کالسکه‌ای بود که اول محتوایش عوض شده بود (یعنی اسبهایش را برداشته به جای آن موتور کار گذاشته بودند) و بعد کم کم شکلش متناسب این محتوا شده بود و زن مدرن ایرانی اول شکلش عوض شده بود و بعد که به دنبال محتوای مناسبی افتاده بود، کار بیخ پیدا کرده بود. طالب شرکت پایاپای مرد در امور خانه بود اما در همان حال مردی را که به این اشتراک تن میداد ضعیف و بیشخصیت قلمداد میکرد. خواستار اظهار نظر در مباحث جدی بود اما برای داشتن یک نقطه‌نظر جدی کوششی نمیکرد. از زندگی زناشویی ناراضی بود اما نه شهامت جدا شدن داشت و نه خیانت. به برابری جنسی و ارضای متقابل اعتقاد داشت اما وقتی کار به جدایی میکشید به جوانی‌اش که بیخود و بیجهت پای دیگران حرام شده بود تاسف میخورد."

 

یه جمله دیگه هم بود که کلی من رو خندوند. با عرض معذرت جمله‌اش ناجوره. یه آدمی به نام فریدون که توهم داره میره با یه نوازنده کمانچه دعوا میکنه میگه تو با سازت داری میگی "فریدون جاکش یلی بود در باستیل"

/ 16 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Milad

بشتابید بشتابید آیا میخواهید دوست جدید پیدا کنید؟ آیا از تنهایی بی وقفه خسته شده اید؟ سالم ترین چت روم ایرانیان چشم انتظار شماست. لیدا چت با امکانات فوق العاده از شما دعوت میکند. چت رومی کاملا سالم با نظارت 24 ساعته با امکانات فوق العاده فقط کافیه تو گوگل سرچ کنید لیداچت یا به آدرس زیر مرجعه کنید : www.lidachat.ir برای ارسال تبلیغات و معروف کردن سایت و وبلاگ خود با ایمیل زیر تماس بگیرید : Godoofwar123@gmail.com

بخرش

"نفهمی دردی است پنهان که فرد را نمی کشد اما اطرافیان را دق مرگ می کند!" سلام دوست گرامی؛ از این که به من سر می زنی و محبت داری از لطفت متشکرم. وبلاگم متعلق به شما عزیزان است و تشویق شما باعث می شود با دلگرمی بیشتری ادامه بدهم.

آنا

دیشب خواب دیدم قالب وبلاگت عوض شده. [خرخون][نیشخند]

آمفوتریسین بی

گل تقدیمت کرده بودم تو یه کامنت که انگار گله میوه داده میوه اش هم گلابی بوده [چشمک] مشکل از سایت بوده فک کنم[لبخند]

فرح

عجب مقایسه ای ولی سوسن همچین مقایسه ای درسته اصلا؟

صبا

انتخاب خوبی بود .. این کتاب رو دارم ... ترغیب شدم بخونم ... تقریبا درست و به جا گفته ... اما در مورد مرد مدرن ایرانی هم تقریبا همین ها رو میشه گفت ... عزیزم ... مردها نمیدونم چی می خوان... بی انصافی دیگری است اکر این رو فقط مشکل زن ها بدونیم

گل ناز

سلام بطور کلی در دنیا یهو زن ها تصمیم گرفتن از جامعه مردسالار بیان بیرون و خودشون باشن و برای شروع کننده ها همیشه مشکلاتی هست تا داستان جا بیفته. باربارا دی آنجلیس توی یکی از کتاباش راجع به همین میگه که ما اومدیم به مردمون بگیم مستقل هستیم و می خوایم رو پای خودمون وایسیم ولی درعین حال مردی رو می خوایم که حمایت مون کنه... و گرفتار تضاد میشیم و توضیح داده بعدش که این تضاد رو باید چه جوری حل کرد و اینا. حالا اینجا اینو یه کم خاص تر کرده و در مورد زن ایرانی نوشته.