ربط دو دهنه مغازه به سندروم داون چیست؟

چند وقت پیش از دم شرکت سوار یه آژانس شدم که بیام خونه. راننده اولش موبایلش دستش بود و داشت با بچه اش داد و بیداد میکرد که تازه کلی شهریه دانشگاهتو دادم چه قدر خرج رو دست من میزاری. بعد با زنش هم یه عالمه حرف زد سر خرجهایی که بچه میزاره روی دستش.

موبایل رو قطع کرد و شروع کرد به درددل. من کارمند بودم. کارم و از دست دادم. مجبورم تو آژانس کار کنم.     تا اینجا خوب طبیعتا دلم براش سوخت.

حالا به ادامه حرفهاش گوش بدید. این مدیر آژانس با ما قرار داد بسته سی درصد از پول که درمیاریم رو باید بدیم بهش (من توی دلم: نه پس همش مال خودت یارو نذر داشته تو رو آورده توی آژانسش کار کنی).  حالا بقیه اش: آخه چه قدر این مرد حرص میزنه. غیر از این آژانس دو دهنه مغازه دیگه هم داره. یه کوره پزخونه هم توی یزد داره. من بدبخت همه پولمو باید بدم شهریه دانشگاه این بچه تازه میگه کمه باز هم پول میخوام. خدا جای حق نشسته. این مدیر آژانس ما این همه ثروت داره ولی بچه اش عقب افتاده است!

من:    تعجبتعجبتعجبتعجب

 

درسته که جمع کثیری از ثروتمندان کشور ما به دلیل دزدی و یا رابطه های سیاسی ثروتمند شدند ولی معنیش این نیست که هر کس پولداره پس دزده و هر بدبختی هم که به سرش نازل شده نتیجه گناهانش باشه. تازه اگه بشه اسم عقب افتادگی رو بدبختی گذاشت.

 

گویم سخن را بازگو مردی، کرم، ز آغاز گو

هین بی ملولی شرح کن. من سخت کند و کودنم

گفتا که آن گوش گران بهتر ز هوش دیگران!

صد فضل دارد این بر آن، کانجا هوی اینجا منم

 

مثلا ما باهوشها چی کار داریم میکنیم توی این دنیا غیر از گند زدن. دست کم اون بچه عقب افتاده به اندازه بقیه آدمها بد نیست.

 

 

/ 9 نظر / 4 بازدید
فرناز ( گاز نگیر)

خیلی جالبه سوسن . برای من هم زمانی که برادرم بیمار بود جریان مشابهی رخ داد . کل ماجرا را اینجا نوشتم. منم کلی حرص خوردم از حماقت و طرز تفکر ابلهانه راننده http://farab22.blogfa.com/post-293.aspx

corona

ربط خاصي نداره. ولي هرچقدر هم که براي راننده توضيح ميدادي آخرش باز ميخواست نتيجه اي که خودش ميخوادو بگيره.

آنا

عجب آدم مزخرفی بوده ها. به همین راحتی راجع به مردم قضاوت می کنه. متنفرم از کسایی که اینقدر راحت راجع به دیگران نظر میدن.[عصبانی]

موسيو

اه اه متنفرم از اين آدم‌هايي كه فقط بلدند غر بزنن و بقيه رو نفرين كنن.

رها

1- ای ول به موسیو! کشته مرده ی هم دلی..شم 2- قصه ما ایرانی ها قصه همون فقیر بیابان نشینیه که وقتی یه فرشته رو میبینه که میتونسته هر آرزویی رو برآورده کنه آرزو میکنه فرشته بز همسایه رو بکشه چون به دارایی مختصر اون حسودی میکرده 3- یه بار داشتم با ماشین از میدون تره بار برمیگشتم که سرراهم یه خانم مسن به شدت شهرستانی رو سوار کردم بعد کلی دعا کردن و .... خلاصه اینکه میگفت که مادرش همیشه میگفته دعا کن همسایت دارا باشه تا یه بویی (خیر) هم از دارایی اون به تو برسه. حالا شما این آدمو مقیسه بکن با اون رانندهه.

Lizzy

من میگم اصلا اگه اینطوریه که هر کس گناهکاره بلا سرش میاد چه جوریاس که هرچی سنگه جلو پای لنگه. گیریم اون یارو بچه اش منگله ولی به جز این چه مصیبتی داره؟اما شما که کارت و از دست دادی و مجبوری راننده آزانس بشی و خرج زندگی کمرت و شکسته و بچه ات داره خرج رو دستت میزاره که بدبختی هات بیشتره. یحتمل طبق نظریه خودت گناهکار تری که مصائبت بیشترن. موندم تو کار مردمی که خودشون و گول می زنن و با این حرفها آب رو آتیش حسادتشون میریزن

گل ناز

بچه عقب افتاده صد در صد نتیجه ی یکی از اعمال و افکار اون یاروئه، اما به نظرم ربطی نداره به درصدی که از کار اون راننده برمیداره. بعضیا فقط دوس دارن غر بزنن. خدا به راه راست هدایتشون کنه!

رایان

پرفکت.

بهاره

این حرفا رو برای بدبختایی امثال بنده زدن که به فکرم خطور نکنه بخوام پولدار بشم نکنه بچه ام سرطان خون بگیره. من خودم صد هزار تا پولدار می شناسم دارن تو پول غلط میزنن. اگه مشکلی هم دارن با من بی پول نوعش هیچ فرقی نمیکنه.