رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

دیشب آپارت یه فیلم گذاشته بود به نام خانواده در تبعید. یه خانواده ایرانی بودند که توی دهه شست (اونایی که غلط املایی میگیرند بدونند که اولش شست بوده بعد معرب شده تبدیل شده به شصت و هر دوش درسته) به دلایل سیاسی از ایران فرار کرده بودند و بعد به اتریش پناهنده شده بودند. مشکل اصلیشون این بود که دوست داشتند بتونند به ایران برگردند و خانواده‌شون رو ببینند. اما نمیتونستند و هر از گاهی یکی از اقوامشون از ایران به اتریش میرفت و میدیدشون.

نمیدونم من الکی به همه چیز مشکوکم یا اینکه این شک و تردید من درسته.

یه جورایی به من حس یه فیلم تبلیغاتی رو منتقل کرد. نه مثل فیلم "بدون دخترم هرگز" یا "سنگسار ثریا" که خیلی مسخره بودند. به نظرم یه جورایی این فیلم تبلیغاتی و هوشمندانه بود.

این خانواده یه بار با اقوامشون قرار گذاشتند که برن به مکه و اونجا همدیگه رو ملاقات کنند. دائم هم وقتی توی مکه بودند داشتند درباره قوانین عربستان و اسلام صحبت میکردند. حجاب اجباری، قطع ید، فضای دیکتاتوری عربستان. و دائم هم میگفتند که این شرایط مثل ایرانه. خوب البته که هست و این شرایط واقعا سخت و ناراحت کننده است.

اما این خانواده چرا مکه قرار گذاشتند؟ آیا استانبول یا دوبی نمیشد رفت؟ هر دوشون از شهرهای کشورهای اسلامی هستند با آزادی بیشتر.

من احساس کردم مکه قرار گذاشتند که تا بتونند با مقایسه‌اش با ایران ضد ایران تبلیغ کنند.

واقعا این شرایط بد اینقدر نیاز به تبلیغ داره؟ مگه بقیه دنیا نمیدونند چه جوریه؟

[ ۱۳٩٢/٢/٧ ] [ ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب