رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

امروز کتاب همنوایی شبانه ارکستر چوبها نوشته رضا قاسمی رو تموم کردم. گفتم حالا که دور همیم یه چند جمله‌اش رو اینجا بنویسم.

"تاریخچه اختراع زن مدرن ایرانی بی‌شباهت به تاریخچه اختراع اتوموبیل نیست. با این تفاوت که اتوموبیل کالسکه‌ای بود که اول محتوایش عوض شده بود (یعنی اسبهایش را برداشته به جای آن موتور کار گذاشته بودند) و بعد کم کم شکلش متناسب این محتوا شده بود و زن مدرن ایرانی اول شکلش عوض شده بود و بعد که به دنبال محتوای مناسبی افتاده بود، کار بیخ پیدا کرده بود. طالب شرکت پایاپای مرد در امور خانه بود اما در همان حال مردی را که به این اشتراک تن میداد ضعیف و بیشخصیت قلمداد میکرد. خواستار اظهار نظر در مباحث جدی بود اما برای داشتن یک نقطه‌نظر جدی کوششی نمیکرد. از زندگی زناشویی ناراضی بود اما نه شهامت جدا شدن داشت و نه خیانت. به برابری جنسی و ارضای متقابل اعتقاد داشت اما وقتی کار به جدایی میکشید به جوانی‌اش که بیخود و بیجهت پای دیگران حرام شده بود تاسف میخورد."

 

یه جمله دیگه هم بود که کلی من رو خندوند. با عرض معذرت جمله‌اش ناجوره. یه آدمی به نام فریدون که توهم داره میره با یه نوازنده کمانچه دعوا میکنه میگه تو با سازت داری میگی "فریدون جاکش یلی بود در باستیل"

[ ۱۳٩۱/۱٢/۱ ] [ ۱:٥۸ ‎ب.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب