رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

وقتی مدرسه میرفتم به ما میگفتند تعدادی از آدمها بودند که اینها معصوم آفریده شدند و اصلا هیچ گناهی نمیکنند. یعنی اصلا فکر گناه هم نمیکردند.

مثلا همینطور که من الان نسبت به گناه دزدی معصوم هستم یعنی اصلا فکر هم نمیکنم که میتونم به اموال کسی دستبرد بزنم اونها نسبت به همه کارهای بد و اشتباه معصوم بودند.

فکر میکنم این آموزش باعث شده که خیلی از ماها آدمها رو یا سفید ببینیم یا سیاه. ربطی هم به شخصیتهای مذهبیمون نداره. مثلا بیشتر آدمها حاضر نیستند قبول کنند که افراد خونواده‌شون به خصوص پدر و مادرشون ممکنه کار بد و اشتباهی توی زندگیشون انجام داده باشند.

اصلا تعریف گناه و اشتباه چیه؟ یه چیزایی الان از نظر ما اشتباهه که قبلا خوب و درست بوده. مثلا داشتم یه ایمیل درباره سلطان حسین صفوی میخوندم.کارایی که اون بشر کرده اون موقع بهش میگفت سلطان جمشید نشان اما اگه الان بود میگفتند اختلال سایکوسکچوال داره میبردند دیوونه‌خونه بستریش میکردند. این البته محض نمونه بود.

آدمیزاد سیاه و سفید نیست. خاکستریه. معصوم و غیرمعصوم هم نداره. بهترین آدمهای روی زمین ممکنه کاری کنند که از نظر ما اشتباه باشه. بدترین آدمها هم ممکنه یه حسنهایی داشته باشند که ما نمیبینیم.

[ ۱۳٩۱/۱۱/۱۱ ] [ ۸:۳٦ ‎ق.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب