رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

من شخصا برای بچه‌دار نشدن دلایل مختلفی دارم که اصلا ربطی به ایران و شرایط فعلی نداره اما وقتی خیلی از مادرهای دور و برم رو میبینم و شرایط موجود رو نگاه میکنم تعجب میکنم که چه طور حاضر شدند بچه‌دار بشند.

مسوولیت بچه و به عبارتی غذا دادن، شستن، پوشک کردن و ... طبق قوانین نانوشته صددرصد با مامان بچه است. و پدر فقط لطف میکنه. میگید نه؟ الان دو روزه من و همکاران داریم میایم شرکت ولی شوهران همکاران تعطیلند و به امر بچه‌داری مشغولند. همه خانمهای همکار مینالند که شب وقتی میرن خونه باید غرولند شوهرهاشون رو بشنوند که کجا بودی از صبح تا حالا دارم باسن بچه میشورم. بیچاره‌ام کرده. خسته شدم. یعنی چی؟ چرا شرکت شما تعطیل نیست؟

به قول خواهرهای خودم شب وقتی بچه نوزاد گریه میکنه من باید بپرم و برم بغلش کنم و امکان نداره آقای همسر از جاش جم بخوره در حالیکه هردومون فردا باید بریم سر کار.

بعد از زاییدن کلا فاتحه هیکل و شادابی و طراوت و پوست و غیره خونده میشه.

خستگی دائمی به دلیل شب بیداری.

عدم تمرکز روی کار شرکت.

دودلی و عذاب وجدان به دلیل گذاشتن بچه در مهد کودک و اینکه ای کاش خونه‌دار بودم.

خیلی از زنها، دور پیشرفت شغلی و درآمد مستقل رو خط میکشند و بچه‌هاشون رو نگه میدارند.

 

میگید موارد بالا طبیعیه و همه جای دنیا اینجوریه.

اما در ایران هر زنی باید این موارد رو تحمل کنه به اضافه اینکه:

هرگز نمیتونی برای بچه‌ات حتی حساب پس‌انداز باز کنی، تحت هیچ شرایطی نمیتونی نام فامیلی خودت رو بر بچه‌ات بگذاری (حتما میگید جاهای دیگه هم اینطوره نه خیر خیلی کشورها با توافق فامیلی رو برای بچه انتخاب میکنند)، باید حرفهای مادرشوهرت رو بشنوی که میگه این بچه ماست نوه پسریمونه از خودمونه، ترجیحا باید پسر بزایی تا نام خانوادگی شوهرت جاودانه بشه، اگه بخوای طلاق بگیری باید در به در دنبال حضانتش از این دادگاه به اون دادگاه بدوی و قیمومیت که کلا هیچی، تازه آخرش بچه ات هر جا که بره ازش میپرسند نام پدرت چیه، طبق قوانین اگه بچه‌ای که زاییدی و بزرگش کردی بیافته و بمیره حتی برای شرکت در مراسم خاکسپاریش باید از شوهرت اجازه بگیری در غیر این صورت باید در تنهایی سوگواری کنی، اگه شوهرت به رحمت خدا رفت قیمومیت بچه با پدرشوهرت هست و اون تعیین میکنه که کی از بچه نگهداری کنه و....

[ ۱۳٩۱/٦/۸ ] [ ٩:۱٧ ‎ق.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب