رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

مرگ بر امریکا

هر چی بدبختی داریم از آمریکاست

آمریکای جهانخوار

اینا شعارها و حرفهاییه که از بچگی شنیدم. توی مدرسه. از صدا و سیما.

اما موضوع اینه که من عاشق فیلمهای آمریکایی هستم. فرقی نمیکنه چه فیلمی باشه. درجه یک یا درجه 5. اسکار گرفته باشه یا تمشک طلایی. حتی از دیدن فیلمهای ضد آمریکایی محصول آمریکا توی تلویزیون خودمون هم لذت میبرم. خیلی از فیلمهاشون به قول دکتر عالمی فیلم گیشه است یا به قول یکی از دوستهام فیلمهای چرند happy end.

وقتی از دید هنری نگاه کنم آره کلی ایراد اساسی میشه گرفت اما من عاشق فیلمهای آمریکایی هستم چون دنبال چیز دیگه‌ای توی این فیلمها هستم.

از دیدن اعتماد به نفس دختر و پسر های 15-16 ساله لذت میبرم. همونهایی که ما میگیم بچه‌است نمیفهمه. از دیدن زن و شوهرهای مستقل که با هم زندگی میکنند و وابستگیشون به هم مربوط به مسایلی غیر از پول و بچه و ترس از طلاقه خوشم میاد. از صراحتشون و از آزادیشون لذت میبرم و از اینکه میبینم همیشه بهترین فیلمهای ضد آمریکایی محصول خود آمریکا است. از اینکه میبینم هر نوع آزادی دارند. هر اسمی روی بچه‌شون میزارند. هر شغلی رو انتخاب میکنند. هر جور آگهی که بخوان توی روزنامه میدن و کسی چیزی نمیگه.

از جامعه‌شون و از اقتصادشون شاید هزار جور ایراد بشه گرفت اما من و البته خیلی‌های دیگه جنبه های مثبتش رو قویتر از جنبه های منفیش میبینیم.

[ ۱۳٩٠/۱٢/۱٩ ] [ ٩:٥٢ ‎ق.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب