رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

یکی از دوستام هست که دوره انرژی درمانی گذرونده و کار میکنه. میگفت در طول دوره یکی از همکلاسیهاش بوده که دوره جادو در انگلیس گذرونده بوده و البته خودش جادوگری نمیکرده ولی اعتقاد داشته که جادو حقیقت داره.

توی اینترنت درباره جادو و طلسم و magic جستجو کردم. خیلی ها میگفتند هست خیلیها هم میگفتند نیست. من که نفهمیدم. بالاخره یه چیزی یا هست یا نیست دیگه. مساله درباره خدا نیست که بخوان با هم بحث فلسفی کنند.

ولی توی این مطالبی که خوندم جالبترین پاسخ این پاسخ بود. بدجوری پیچونده!

سوال:

از نظر اسلام، آیا سحر و جادو وجود دارد و آیا قدرت تأثیر بر زندگى دیگران  را دارد؟ انجام سحر و جادو تا چه قدر مى‏تواند بر زندگى خانوادگى و روابط داخلى خانواده تأثیر بگذارد؟ در صورت وجود تأثیر، دستور شریعت مقدس اسلام در مقابله و خنثى کردن اثر آن چیست؟ (منظور این است که آیا با انجام سحر مى‏توان روابط صمیمانه و عاطفى خانواده را تحت تأثیر قرار داد).

جواب: باسمه جلت اسمائه

به یک معنى سحر حقیقت دارد، و به یک معنى ندارد؛ چون سحر عبارت است از صرف شى‏ء عن وجهه بر سبیل خدعه و قلب آن از جنس و حقیقت آن در ظاهر. پس، سحر امرى است که واقعیت ندارد و مجرد تصرفات  خیالیه است؛ و ربما یترتب بر آن امر واقعى، مانند جنون و موت. و در قرآن در سوره بقره مى‏فرماید: «فیقلمون منهما ما یفرقون به بین المرء و زوجه». سحر اقسامى دارد و بعضى اقسام، از محرمات اکیده است؛ مانند سحرى که موجب ضرر به غیر باشد؛ مالى یا جانى یا اهانت به کسى که اهانت به او حرام است، و یا موجب تأثیر در روابط صمیمانه و عاطفى خانواده باشد. و اما دفع سحر، جائز است به سحر دفع سحر نمود؛ و لذا، در فقه بابى است که (جائز است تعلم سحر براى دفع سحر).

این جواب باحال که آخرش معلوم نیست چی به چی هست رو از اینجا پیدا کردم.

[ ۱۳٩٠/۱۱/۱۱ ] [ ۸:٢۳ ‎ق.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب