رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

میگن در زمان ابن سینا یک شاهزاده دچار مالیخولیا شده بوده و فکر میکرده که گاوه. دارو هم نمیخورده. ابن سینا با این امید که اگه چاق بشی تو رو سر میبریم و میخوریم بهش داروها رو قاطی غذا میده که بخوره و شاهزاده خوب میشه.

در تعجبم از داروهای قدیمی که پایه گیاهی داشتند و میتونستند مالیخولیا رو درمان کنند در حالیکه پزشکان فعلی داروهای شیمیایی تجویز میکنند و از درمان یه افسردگی معمولی عاجز هستند. لازمه بگم که روانپزشکان به افسردگی میگن سرماخوردگی روح. یعنی در حد سرماخوردگیه. حالا اگه یکی سرطان روح بگیره دیگه وضعیتش روشنه.

من از داروها اطلاع زیادی ندارم. ولی تجربه به من نشون داده که دست کم روی خودم که داروها با پایه گیاهی بیشتر اثر میکنند. مثلا برای گلودرد دائمی من در زمستونها دکترها انواع شربتها قرصها و آمپولها رو تجویز کردند که شربتها و قرصها تقریبا بی اثر و آمپول هم اثر موقتی داشته. اما وقتی گل گاو زبون یا گل ختمی میخورم اصلا گلودرد سراغم نمیاد.

برای معده درد هم که گاهی سراغم میاد قرصهای شیمیایی اثر موقتی دارند اما عرق نعنا تا اطلاع ثانوی دردش رو تسکین میده.

البته میگن داروهای گیاهی هم بی عوارض نیستند و اونها هم اثرات منفی خودشون رو دارند. پس خوبه اونها هم با دقت مصرف بشند. الان که خوشبختانه اینترنت هست و راحت آدم هرچی دلش بخواد رو با یه جستجوی ساده پیدا میکنه.

[ ۱۳٩٠/۱۱/۸ ] [ ٩:٥٩ ‎ق.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب