رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

 

خلاصه فیلم گل چهره: فیلم مربوط به زمانیه که کمونیسم در افغانستان تموم شده و دوران جنگهای داخلی افغانستانه. اشرف خان که در کابل سینمایی به نام گلچهره داره دلش میخواد با بالا بردن فرهنگ جامعه به جنگ بدبختیهای افغانستان بره. اما طالبان قدرت رو به دست میگیره و...

فیلم تلخی بود و خیلی خوب حس نادانی ناشی از فقر رو نشون میداد. سینما نماد تاریخ و فرهنگ افغانستان بود. وقتی طالبان میخواست آرشیو فیلمها رو آتیش بزنه گودرز گفت: دیوونه شدید؟ اینا تاریختونه.    

آدمهایی که دنبال یه زندگی بهتر  و  تغییر در مردم بودند. خانم دکتر. اشرف خان. سالار. حتی گودرز که یک ایرانیه و ناخواسته درگیر جنگ افغانستان شده.

طالبان خیلی راحت این آدمها رو له میکرد. با اعدام یا با تجاوز و یا ...  اما امید توی این فیلم زنده بود. آخر فیلم وقتی بچه ای به نام گلچهره رو نشون میداد که توی بغل خانم دکتر بود. گلچهره ای که از خود طالبان و در دوران طالبان به وجود اومده بود ولی قرار بود جوری دیگه ای فکر کنه. همنام بودنش با سینمای اشرف خان و اینکه هنر قراره زنده بمونه.

تنها جنبه منفی فیلم این بود که به نظرم یه کم شعاری بود.  یه جورایی انگار میخواست بگه الان ایران خیلی خوبه و ببینید طالبان چه قدر خشن بوده. نمیدونم شاید هم من اینقدر توی این کشور دروغ و شعار الکی شنیدم که بدبین شدم.

در کل از فیلم خیلی خوشم اومد.

[ ۱۳٩٠/۱٠/٢ ] [ ٦:۱٠ ‎ب.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب