رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

سالها است که مردم کره شمالی دارند با بدبختی و فلاکت و تحت دیکتاتوری زندگی میکنند. مدت زیادیه که توی سوریه رژیم اسد داره کشتار میکنه. و البته زمان زیادی بود که طالبان توی افغانستان مردم رو بیچاره کرده بود و اگه برجهای آمریکا داغون نمیشدند هنوز همون آش و همون کاسه بود.

شبکه های معروف دنیا گاهی یک برنامه درباره کره شمالی نشون میدند که بگن ما میدونیم اونجا چه خبره. همین طور گاهی خبرهای پراکنده از طالبان و بشار اسد.

اما وقتی برجهای دوقلوی آمریکا فروریخت از طرف جامعه جهانی فورا برای سقوط طالبان اقدام شد. "ما برای سوزاندن ریشه تروریسم به افغانستان اومدیم. برای اینکه دنیا از وجود این افراد پاک بشه." اما این دنیا واقعا کیه؟ یعنی تا قبل از اینکه برجها نابود بشند افغانستان و عراق جز دنیا نبود؟

از نظر سیاستمدارن جهان، دنیا یعنی اروپای غربی و آمریکای شمالی. تامین امنیت یعنی تامین امنیت اونها. بقیه دنیا هم به درک. جون یک آدم بلژیکی، نروژی، آلمانی یا...   باارزشتر از یک آدم خاورمیانه‌ای یا رنگین پوسته.

وقتی کشت و کشتار داخلی رواندا شروع شد کشورهای غربی شروع به خارج کردن اتباعشون از رواندا کردند و هیچ کشوری کمک به ایجاد صلح در رواندا نکرد.

توی فیلم هتل رواندا یکی از سربازهای سازمان ملل که توی رواندا بود به مدیر سیا‌ه‌‌پوست هتل میگه: از نظر  کشورهای غربی شما ها ارزشی ندارید. شماها کاکاسیاه هستید!

درسته که داخل این کشورها نژاد پرستی ممنوعه. آزادی و امنیت برای همه انسانها هست چه مهاجر و چه از نژاد سفید. همه از هر جنس و نژاد و مذهبی اجازه پیشرفت دارند ولی همه تبلیغات تساوی حقوق بشر برای داخل خود این کشورها است و در خارج از مرزهاشون ارزشی نداره.

 

[ ۱۳٩٠/۸/۸ ] [ ۸:۱٦ ‎ق.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب