رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

من توی زندگیم یه تعدادی آدم رو دیدم بنابراین نتیجه گیریهایی که میکنم براساس همون تعداد آدمهاییه که دیدم. طبیعیه که به طور کلی و برای شش میلیارد آدم صدق نمیکنه.

آدمهایی که اهل علم و دانش و کلا خیلی اهل مطالعه عمیق بودند دیدگاههاشون با آدمهایی کم مطالعه زمین تا آسمون فرق داشته. آدم کم مطالعه میتونه یه مهندس برق یا مکانیک باشه نه لزوما بیسواد.آدمهایی هم هستند که فقط برای سرگرمی مطالعه میکنند و واقعا کتابهایی که میخونند حتی اگه کتابهای خوبی باشه تاثیر زیادی روی شعورشون نمیزاره.

توی آدمهای کم مطالعه یعنی نادان بعضی رفتارها خیلی قویتره مثل خشم شکم پرستی سواری گرفتن از بقیه. کم محبت بودن. تظاهر به مهربون بودن. دروغ. و یه صفت دیگه هم خیلی توشون قویه  اینه که همش راجع به جنسیت بچه‌شون حرف میزنند! با افتخار میگن ما پسر داریم!!!!!!!! و با تحقیر میگن فلانی فقط دو تا دختر داره. به به مبارکه به سلامتی پسردار شدی.

واقعا از دنیای این آدمها حالم به هم میخوره. آدمهایی که دنیاشون کوچیکه. محدود به یه عمر کوتاه. به یه مساحت کم. یه میدان دید کوچیک.

آدمهایی که وسیع فکر میکنند تعدادشون کمه ولی تاثیرگذارند. در حد خیلی بالا تاثیرگذار توی دانش یا فرهنگ یک گروه وسیع. اما بعضیهاشون هم در مقیاس خیلی کوچیک. به نظر من آدمی که بتونه حتی روی طرز فکر یه دونه آدم توی دنیا تاثیر بذاره و کاری کنه که طرف به اندازه یه اپسیلن عمیقتر و بهتر فکر کنه کار خیلی مهمی انجام داده.

[ ۱۳٩٠/٧/۱۳ ] [ ٩:٠٤ ‎ق.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب