رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

واقعا فکر میکنی میتونی محدودم کنی؟ محدود به این میز و صندلی و کامپیوتر و چند تا مدرک و نامه؟ فکر میکنی با این حقوق چندرغازی که میگیرم وقت من خریده شده و محدود شدم؟        

باید بهت بگم که سخت در اشتباهی. گاهی بیا سری بزن و به کتابی که زیر کیبورد باز کردم و هر از گاهی چند صفحه ای ازش میخونم نگاهی بنداز. این یه دروازه است.

تو تا حالا کجا سفر رفتی؟ ترکیه؟ چین؟ آها دورتر هم رفتی. برزیل؟ مکزیک؟ تانزانیا؟     اونجاها چی دیدی؟ چیزای دیدنی توی دنیا زیاد هست. میتونی ازشون عکس بگیری. غذاهاشون رو بخوری. چند تایی هم لباس و خرده ریز بخری که بگی فلان کشور بودم. اما اگه بتونی توی همون چند روز سفر با اون سرزمین زندگی کنی مهمه. درکش سخته. اما من با مردم قرن 18 فرانسه در پاریس زندگی کردم. لندن 100 سال پیش رو دیدم نه ببخشید زندگی کردم. کلی توی مغازه هاش خرید کردم ولی نه به هدف خرید به هدف لمس لندن. تازه از مسافرت اومدم. آخرین سفرم یه تور باحال محیط زیستی بود بالای درختهای یکی از جنگلهای ایتالیا در زمانی که ارتش فرانسه هم به ایتالیا رفته بود. ناپلئون هم بود. خودم با دو تا چشمام دیدمش.     چند سال پیش یه سفر هم به عصر پارینه سنگی داشتم. با غارنشینها میرفتم شکار. روی دیوارهای غار نقاشی میکشیدم.   ژاپن. یونان. مصر. یوگسلاوی. هند. تاجیکستان. سومر.  همه رو دیدم.  توی زمانهای مختلف. از مسافرت لذت میبرم. مسافرت در زمان و مکان.

محدود کردن من سخته. پس خودت رو خسته نکن.

[ ۱۳٩٠/٦/۸ ] [ ۱:٠٢ ‎ب.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب