رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

چند شماره از مجله زندگی ایده آل رو خریدم و ورق زدم. اولش فکر کردم چه مجله مسخره ای. یعنی چی؟ همش طرز تهیه کیک شکلاتی. چگونه کیف خود را با کفش خود ست کنیم. خط چشم مد 2011. مهمانی شام چه بپزیم....

جالب اینه که از یه طرف دیگه همش دارند به تیپ و قیافه مردم گیر میدند.

اما بعد دیدم به نظر میرسه این مجله فقط برای خانمهای خانه دار قشر مرفه داره چاپ میشه. بد هم نیست. خانمی به بهانه مطالعه ست کیف و کفش  این مجله رو ورق میزنه و شاید یک مطلب مفید علمی هم در بین صفحات مطالعه کنه. خیلی هم خوبه.

چیزی که برام جالبه اینه که نصف جمعیت ایران زن هست. از این نصف یه تعدادی خانه دار هستند. و باز هم یه تعداد محدودی از اینها ثروتمند هستند که این مجله به دردشون میخوره.

یعنی برای یک گروه نسبتا کوچک در ایران یک مجله با کیفیت عالی کاغذ و رنگ و عکس چاپ میشه. هیچ اشکالی هم نداره. اما بقیه آدمها چی؟ چرا متناسب با علایق و سلایق اونها چیزی چاپ نمیشه؟ مجله های روانشناسی خوب، مجلات ادبی، فرهنگی سیاسی. علاقه مندان به داستانهای کوتاه. دوستداران فلسفه. مجله های علمی تخصصی. مجله های هنری تخصصی.

خبری نیست.

اینجا ایرانه. و تا وقتی که مهمترین موضوع ذهنت هماهنگ کردن مدل مانتوت با شلوارت باشه هیچ خطری نداری و بهترین مجله برات چاپ میشه. اما اگه اندیشه بالاتری داشته باشی.....

[ ۱۳٩٠/٥/۱۸ ] [ ٩:۱۸ ‎ب.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب