رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

یه آدم خلافکار در یک جامعه خوب و پاک، مثل یک جوش چرکی در یک صورت زیبا است. برای اینکه اصلا جوش چرکی توی چهره آدم نباشه باید هورمون درمانی کرد. یعنی ریشه ای دوا درمان کرد. اما اگه یه چنین جوشی توی صورت در بیاد باید یه خورده داروی ضدجوش یه چسب گرد کوچولو هم زد و اون خلافکار را زندانی کرد تا عمرش تموم بشه. اون جوش هم خوب میشه و جاش نمیمونه. اما اگه جوش رو فشار بدی. یعنی خلافکار رو اعدام کنی. نه تنها جای زخم جوش تا مدتها روی صورت می‌مونه بلکه باکتریهای توش هم توی بافت دور جوش پخش میشند و چند تا جوش دیگه همون حوالی سبز میشه.

البته اینا که گفتم مربوط میشه به یه جامعه پاک و تمیز.

جامعه ما شبیه یه صورت آبله روی زشته. هر از گاهی چند تا جوش چرکی در میاد و اونا رو فشار میدند و تکثیرشون میکنند. انگار یه دستهایی هم توی کاره که کلا هورمونهای بدن این چهره زشت رو به هم ریخته تر کنه تا بیشتر جوش دربیاره.

اما راه حل داره. اول از همه باید هورمون درمانی کرد. یعنی درد نادانی و بیسوادی و فقر این جامعه رو درمان کرد. بعد دیگه جوشی روی این صورت سبز نمیشه. مرحله بعد اینه که با لیزر جای این جوشها و آبله های قبلی رو صاف کرد. خوب دقت کنید فقط لیزر راه حله. کرم پودر فایده نداره. کرم پودر یک ماست مالیه که آب بریزی پاک میشه. وقتی این صورت صاف و پاک شد اون وقته که میتونی به زیباییهای دیگه هم برسی. مثلا ابروشو برداری. ریمل بزنی و....

واقعا امیدی هست؟ امید هست که این جامعه زشت و کریه یه روز زیبا بشه؟

به نظر من هست. این صورت زشت هنوز دو تا چشم زیبا داره که آبله کورش نکرده. با این چشمها میتونه چهره زشتشو توی آینه ببینه و هنوز از زشتی خودش ناراحته. هنوز هم دوست داره که زیبا بشه.

[ ۱۳٩٠/٤/٥ ] [ ٧:٢٤ ‎ب.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب