رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

دیروز تو یه وبلاگ خوندم که یه خونواده آبادانی اسم دخترشون رو گذاشتند (آمریکا) البته نمیدونم چه زمانی؟

نویسنده وبلاگ که خودش اینو با تمسخر نوشته بود. نظرات پایینشم دست کمی از اون نداشت یه سری طرفداری کرده بودند یه سری مخالفت. بعد هم دعوا شده بود و آخرش به جنگ نژادی (!) یعنی جنگ تهرانی و آبادانی و ترک و فارس ختم شده بود.

به نظر من موضوع اینه که  بیشتر ما آدمها  حاضر نیستیم نظر همدیگه رو تحمل کنیم و به عقیده هم احترام بذاریم. من خودم دوست ندارم اسم دخترم (آمریکا) باشه اما حق هم ندارم که بقیه رو مسخره کنم. مخالفا میگفتن بچه بیچاره عقده ای میشه. توی روحیه اش اثر میذاره و از این حرفا. من خودم خیلیا رو دیدم که اسم های عادی دارند و  ازش ناراضی هستند پس همشون باید عقده ای بشند؟

یکی از هنر پیشه های هالیوود که الان اسمش یادم نیست اسم پسرشو گذاشته (جت). چون  خودش به هواپیما و  خلبانی علاقه داره. از اون جهت که توی آمریکا همه چی راحته  اون بچه هم اگه اسمشو دوست نداره وقتی بزرگ شه خیلی راحت میتونه اسمشو عوض کنه. همون طور که یه نفرو میشناسم به اسم (مجید) که رفته آمریکا اسمشو گذاشته (مایکل).

و به این دلیل که توی مملکت ما دموکراسی در هیچ کاری وجود نداره، پدر مادرا همش باید به این فکر باشند که یه اسمشی روی بچشون بذارن که کسی مسخره نکنه. بچه هم اگه از اسمش خوشش نیاد باید یه زمان طولانی از پله های ثبت احوال بالا و پایین بره و پول به این و اون بده تا اسمش عوض بشه تازه اسمش هم باید مورد قبول ثبت احوال باشه.

[ ۱۳۸٩/٢/٢٦ ] [ ۸:٥۱ ‎ق.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب