رویاهای آویزون
 
نويسندگان
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

دیروز برای مجسمه هایی که نیستند ناراحت بودم. امروز برای آدمهایی که دیگر نیستند و نفس نمیکشند.

ما انسانها بیرحمیم. خیلی بیرحم.  خشونت در ذات ما مثل غریزه خوردن و آشامیدنه. ما خشنیم.  شیرها گرگها ببرها و.. برای سیر شدن شکمشون شکار میکنند برای غریزه خوردن. ما میکشیم برای غریزه کشتن. ما از اینکه جان موجودی رو بگیریم لذت میبریم. غریزه ای در ما هست که از آزار لذت میبرم.

در همه ما شیطانی زندگی میکنه. اگه سرکوبش کنیم فقط کوچک و ضعیف و خواب میشه ولی نمیمیره.  هرگز نمیمیره. در مواقعی بیدار میشه  و دنبال آزار میگرده.  از عذاب موجودات لذت میبره. این موجود چه یک سوسک باشه چه یک گیاه یا انسان.

من و تو فرقی با آشپزهای چینی نداریم که ماهی بدبخت رو زنده زنده پوست میکنند و در روغن سرخ میکنند و در بشقاب میگذارند. فرقی با اون آدم چینی نداریم که اون ماهی رو در حالی میخوره که هنوز آبشش هاش رو تکون میده و از عذاب دادن ماهی لذت میبره. ما فقط فعلا شیطان کوچولومون رو کمی ضعیف کردیم. فقط کمی.

من و تو فرقی با اون آدمی نداریم که سر عروسی با زخم زبوناش عروس رو آزار میده. و از اینکه عروسیش کوفتش میشه لذت میبره. فقط ما به شیطونمون یاد دادیم که خفه بشه وگرنه ما همه مثل هم هستیم.

من و تو فرقی با اون آدم نداریم که نفت پای درخت میریزه تا خشک بشه.

ما که از حکم اعدام منزجریم و آرزوی زندگی در اروپا رو داریم. ما فرقی با اون قاضی که این حکم رو برای یک انسان صادر میکنه نداریم.  ما هم در جای خودش برای خیلیا آرزوی مرگ میکنیم.  حتی وقتی مجازات اعدام برای یک متجاوز رو میشنویم میگیم این یکی حقش بود. ما حتی در این مورد نتونستیم شیطونمون رو ضعیف کنیم.

نه من یکی که قدرت بخشش نداشتم و ندارم. ابلیس در من بیداره و قوی. من آدمی هستم مثل همه آدمها . فقط فکر میکنم که بهترم و روشنفکرترم.

آره کتاب زیاد خوندم. شعورم شاید از خیلیا بیشتر باشه. شاید ابلیسمو یه خورده کتک زده باشم اما نکشتمش. من هنوزم یک انسانم و از این موضوع متاسفم.

 

 

[ ۱۳۸٩/٢/٢٠ ] [ ۸:٤۸ ‎ق.ظ ] [ سوسن سوسن ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ

....
موضوعات وب
 
آرشيو مطالب
صفحات دیگر
امکانات وب